INBJUDER TILL SPEL I

Västgötaserien & Svenska Tennisserien

 

Plats:

Tygrikeshallen i Kinna/Skene, 6 st grusbanor.  OBS!!! P 16 laget med Inge Hjelm som lagledare samt F 12 laget med Niklas Odéen som lagledare spelar sina hemmamatcher i Svenljunga.

Fika:

Vi bjuder på fika till alla våra hemmamatcher.

Bollar:

Wilson Tour

Domare:

Vi håller med matchledare/domare i 10 års klassen. Övriga dömer själva.

 

 

 

Lagledare:

 

Svenska Tennisserien

 

 

Herrar Väst Div 3 B

Morgan Bergh

0320-14409

Damer Väst Div 2 B

Sofia Lagerberg-Nilsson

0320-14409

 

 

 

Västgötaserien

 

 

P 16 A division 2 södra

Carola Nyhlén

0320-49185

P 16 B division 2 södra

Inge Hjelm

0325-611131

P 14 A division 1

Veronica Nyhlén

0320-49290

P 14 B division 2 norra

Daniel Johansson

070-5226816

P 12 division 2 södra

Josef Gabor

070-7678976

P/F 10 A division 2 sydvästra

Katarina Brännmark

0320-14891

P/F 10 B division 2 södra

Marie-Louise Fagervall Sliti

0320-70747

P/F 10 C division 2 södra

Camilla Kumlin

0320-16563

F 16 division 2 södra

Katarina Larsson

0325-625678

F 12 A division 1

Kennet Alenäs

0325-50024

F 12 B division 2 södra

Niklas Odéen

0325-12472


Lagledaren i varje lag kommer att kontakta er lagledare ungefär en vecka innan match. Om det skulle vara några problem så kontakta respektive lagledare.

Hjärtligt välkomna!

…………………………..

Samuel Ekberg  

Svenska Tennisserien

 

Herrar Väst Div 3 B

 

10/5

15:00

Marks TK – KFUM Borås Tennis

17-18/5

 

Hisingens TK – Marks TK

24-25/5

 

Uddevalla TK – Marks TK

31/5

14:00

Marks TK – Ullevi TK

 

Damer Väst Div 2 B

 

11/5

13:00

Marks TK – Åmåls TK

17-18/5

 

Trollhättans TK – Marks TK

25/5

14:00

Marks TK – Lidköpings TK

 

 

Västgötaserien

 

P 16 A division 2 södra

 

3/5

12:00

Marks TK B – Marks TK A

10/5

11:00

Marks TK A – ÖSTK

24/5

10:00

Marks TK A – Vårgårda TK

31/5-1/6

 

Härna LTK – Marks TK A

7/6

10:00

Marks TK A – Skultorps TK B

 
 

P 16 B division 2 södra OBS!! Alla hemmamatcher spelas i Svenljunga
 

3/5

12:00

Marks TK B – Marks TK A

10-11/5

 

Skultorps TK B – Marks TK A

24/5

14:00

Marks TK B – Härna LTK

1/6

14:00

Marks TK B – ÖSTK

7-8/6

 

Vårgårda TK – Marks TK B



P 14 A division 1
 

4/5

12:00

Marks TK A – Lidköpings TK

10-11/5

 

Alingsås TK – Marks TK A

25/5

12:00

Marks TK A – Vänersborgs TK

7-8/6

 

Sandareds TK – Marks TK A

 
 

P 14 B division 2 norra
 

3-4/5

 

Lilla Edets TK – Marks TK B

10/5

09:00

Marks TK B – Alingsås TK B

31/5

10:00

Marks TK B – Uddevalla TK 

7-8/6

 

Lidköpings TK B – Marks TK B



P 12 division 2 södra
 

3-4/5

 

Härna LTK – Marks TK

11/5

11:00

Marks TK – Vänersborgs TK C

24-25/5

 

ÖSTK – Marks TK

1/6

10:00

Marks TK – Dalsjöfors TK  C

7-8

 

Alingsås TK C – Marks TK



P/F 10 A division 2 sydvästra
 

11/5

09:00

Marks TK A – Dalsjöfors TK

24/5

12:00

Marks TK A – Alingsås TK

31/5-1/6

 

Ulricehamns TK – Marks TK



P/F 10 B division 2 södra
 

11/5

15:00

Marks TK B – Marks TK C

24-25/5

 

Ulricehamns TK B – Marks TK B

31/5

12:00

Marks TK B – Alingsås TK C



P/F 10 C division 2 södra
 

11/5

15:00

Marks TK B – Marks TK C

25/5

10:00

Marks TK C – Alingsås TK C

1/6

12:00

Marks TK C – Ulricehamns TK B



F 16 division 2 södra
 

4/5

14:00

Marks TK – Elfsborgs TK

10/5

13:00

Marks TK – Vänersborgs TK C

31/5-1/6

 

Dalsjöfors TK – Marks TK

7-8/6

 

Trollhättans TK – Marks TK



F 12 A division 1
 

3-4/5

 

Mariestads TK – Marks TK A

10/5

13:00

Marks TK A – Ulricehamns TK

24-25/5

 

Alingsås TK – Marks TK A

1/6

14:00

Marks TK A – Sandareds TK

7-8/6

 

Lidköpings TK – Marks TK A



F 12 B division 2 södra OBS!! Alla hemmamatcher spelas i Svenljunga
 

4/5

 

KFUM Borås Tennis – Marks TK B OBS!!! Inomhus

11/5

13:00

Marks TK B – Sandareds TK B

24/5

12:00

Marks TK B – Alingsås TK C

31/5-1/6

 

Alingsås TK B – Marks TK B